żurawicki.design

Jakub Żurawicki

Rosso and timber

Ideą projektu „Rosso and timber” było stworzenie wnętrza, które każdego dnia zaskakuje nowymi, nieoczekiwanymi emocjami. Udało się to osiągnąć poprzez użycie różnorodnych materiałów, kontrastowych kolorów, nietuzinkowych dodatków. Wnętrze choć zaskakujące wtapia się w leśne otoczenie, tworzy z nim nierozerwalną całość, jest jego integralną częścią. Powstała kuchnia została zaprojektowana z myślą o trwałości, zachowując równowagę między emocjami a funkcją, sztuką a technologią, intuicją a starannym projektowaniem.

Prostota, czystość i minimalizm kuchni zostały zaczerpnięte ze stylu skandynawskiego. Centralną częścią pomieszczenia stała się tu ciekawa, jednobryłowa wyspa w głębokim kolorze rosso, zwracająca na siebie uwagę, ale też doskonale integrująca się z wnętrzem. Prosta zabudowa kuchenna z przydymionego drewna stanowi ścianę wtapiającą się w bryłę budynku oraz w przestrzeń lasu. Zabudowa ukrywa część sprzętów kuchennych, natomiast niektóre z nich uwydatnia, ich czyste linie i ascetyczny design. Oryginalnie zaprojektowany stół stapia się z wyspą kuchenną, ale i tworzy osobne miejsce do celebrowania posiłków. Dodatki w ciekawych barwach – jasny błękit, sztuka, rośliny dodają przytulności i klimatu wnętrzu.

Kuchnia jest centrum i sercem domu, nie służy tylko do zaspakajania podstawowych fizjologicznych potrzeb. Jest miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi, przestrzenią do spędzania wspólnie czasu, rozmów i do odczuwania różnorodnych sensualnych doznań smakowych. Zamysłem tego projektu było stworzenie kuchni intymnej i kameralnej, ale jednocześnie otwartej, umożliwiającej gotowanie i jednoczesny kontakt z domownikami i gośćmi, ułatwiającej wspólne ucztowanie i spędzanie czasu. Aby osiągnąć taki cel kuchnia musi być funkcjonalna, egzystowanie w niej musi być łatwe i naturalne, poruszanie się swobodne, dlatego design tej kuchni jest prosty, przystępny, odpowiadający na oczekiwania domowników, stawiający człowieka w centrum, ułatwiający mu poruszanie się, dostęp, prostotę w obsłudze, która gwarantuje gotowanie bez wysiłku i czerpanie z tej czynności przyjemności. Projekt stawia na wygodne rozmieszczenie poszczególnych segmentów kuchni, wygodne umiejscowienie sprzętów, stworzenie wielu przestrzeni roboczych, tak ważnych podczas przygotowywania posiłków oraz na wybór innowacyjnych, prostych w obsłudze sprzętów kuchennych firmy Electrolux pozwalających na intuicyjne i profesjonalne gotowanie w zaciszu domowym.

Wejdź, przygotuj pyszny posiłek, usiądź w leśnym zaciszu i celebruj chwilę w kuchni „Rosso and timber”!

''
Jakub Żurawickis favourite Electrolux product is the SensePro Combination Oven with Steamify

Share your great design with friends